Zbliżają się do nas 9. Chóralne Akceleracje. Mamy zaszczyt zaprosić Was 26 maja na koncert czterech chórów wydziałowych UW:

• Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, dyr. Adrianna Żołnierczuk oraz Barbara Bartha,
  • Wydziału Zarządzania, dyr. Joanna Dacko,
  • Wydziału Biologii, dyr. Marta Szeliga,
  • Wydziału Fizyki, dyr. Katarzyna Płońska.

Patronat nad koncertem objął JM Rektor UW dr hab. prof. UW Marcin Pałys oraz Rok Rzeki Wisły 2017.

Oprócz własnych aranżacji każdego z chórów przybyli będą mieli szansę wysłuchać wspólnego prawykonania utworu skomponowanego specjalnie, by uczcić Rok Rzeki Wisły, którego autorem jest Michał Malec.

Michał Malec urodził się w 1995 roku w Lublinie. Studiuje kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Pawła Łukaszewskiego. Jest laureatem licznych nagród, m.in. III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim “Musica Sacra” w Częstochowie w 2012 i “Musica Sacra Nova” w Cambridge w 2016 roku, a także I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim “In modo di Lutosławski” w Warszawie w 2013 roku. Otrzymał także wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim “Patri Patriae” w Katowicach w 2014 roku oraz w Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda w 2016 roku. Był wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Lublin, ma na koncie także wydanie utworu przez niemieckie wydawnictwo Schott Music.

Po koncercie zapraszamy wszystkich na poczęstunek.

Plakat akceleracji