Już 20 maja o godzinie 19:00 w auli Wydziału Biologii UW odbędą się 12. Chóralne Akceleracje, czyli koncert czterech chórów Uniwersytetu Warszawskiego:

• Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, dyr. Adrianna Żołnierczuk-Malec,
  • Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, dyr. Karolina Silkina,
  • Wydziału Biologii, dyr. Marta Szeliga,
  • Wydziału Fizyki, dyr. Joanna Dacko.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - wstęp wolny!

Każdy chór wykona kilka własnych aranżacji różnych utworów, a cały koncert rozpocznie i zakończy się nie jednym (jak to było w zwyczaju), a dwoma utworami wykonanymi wspólnie. Pierwszy z nich miał się pojawić już na Akceleracjach w zeszłym roku (i specjalnie na nie został napisany i skomponowany przez Annę Kramarską i Zuzannę Falkowską), ale z powodu pandemii trzeba było zorganizować je w formie zdalnej. Efektem tego jest nagranie, którego można posłuchać już teraz na przykład tutaj, jednak jak wiadomo, nic nie zastąpi wykonania na żywo, dlatego tym bardziej zachęcamy do przyjścia - różnica jest ogromna!

Koncert jest wspófinansowany przez Radę Konsultacyjną UW, Zarząd Samorządu Studentów UW i poszczególne wydziały UW.

Plakat akceleracji